< פסטיבל סרטי ספורט | אודות הפסטיבל

אודות פסטיבל Sportfilm

Sportfilm נועד להציג לקהל הרחב את עולם הספורט, המשלב אמנות, בידור, הנאה, מתח ושלל ריגושים, בצד העלאת המודעות הספורטיבית, בקרב הציבור הרחב דרך פעילויות תרבותיות.
פסטיבל סרטי הספורט בישראל שותף עם הארגון הבין לאומי לסרטי ספורט וטלוויזיה FICTS - federation international cinema television sportifs. בארגון חברות 110 מדינות והוא פועל תחת חסותו של הועד האולימפי העולמי וגופי ספורט ומדיה מהמובלים בעולם.


רקע

הספורט הוא הדת להמונים, השפה הבין-לאומית המובנת על-ידי כל בן אנוש, המכנה המשותף הרחב ביותר. אין עוד תחום בעולמנו, הסוחף כל כך הרבה בני אדם, ללא הבדל גיל, מין, דת, גזע ומעמד. הספורט מאחד מנהיגים ושועי עולם לצד פשוטי העם, נשים וגברים, צעירים וזקנים, מקצוענים וחובבים. רק אצטדיוני הספורט מסוגלים לכנס, בעת ובעונה אחת ותחת קורת גג אחת, מאות אלפי אוהדים נלהבים, המריעים לביצועים ספורטיביים של מושאי הערצתם. רק הספורט מביא מיליארדים בכל מקום בעולם ובכל ענף לצפות בו-זמנית בשידור הישיר בטלוויזיה. פלה ומראדונה מייקל ג'ורדן ומוחמד עלי בעבר, לברון ג'יימס, ליונל מסי ורונאלדו בהווה, הם גיבורי תרבות, דמויות להזדהות ולחיקוי.
לאורך כל ההיסטוריה האנושית נהגו מדינות להשתמש בספורט ככלי להאדרת המשטר. בספורט מעורבים פוליטיקה, כלכלה, טכנולוגיה, רפואה, הימורים, הרבה מאוד כסף ובעצם מה לא. הספורט הוא הדרמה בהתגלמותה. יש בו יצריות, קנאה, מתח ואלימות אך גם אהבה ובעיקר יופי אין קץ.
סרטי דרמה זוכי אוסקר כמו 'השור הזועם' בכיכובו של רוברט דה-נירו האגדי, 'רוקי' הבלתי נשכח עם סילבסטר סטלון, קומדיות עם כוכבי-על מעולם הספורט כמו מייקל ג'ורדן ושאקיל אוניל – כל אלה משכו מיליוני צופים לבתי הקולנוע בעולם כולו. סרטי מתח ודרמות, סיפורי אהבה מרגשים וסרטים תיעודיים - אין סוף לרשימת הסרטים שהמכנה המשותף שלהם הוא ספורט, על היבטיו וגווניו.


פסטיבל סרטי הספורט

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ספורט יהווה אירוע שיא בספורט ובתרבות הישראלית. יוזמנו לישראל יוצרים ואנשי מפתח מעולם הספורט בארץ ובעולם להרצאות ולמפגשים. במסגרת הפסטיבל יוקרנו סרטים מרחבי העולם ומישראל בקטגוריות סרטי מדע, סרטים תיעודיים ועלילתיים. הפסטיבל יכלול מסגרת מיוחדת לסרטי ילדים ונוער בנושאים אקטואליים המתאימים לספורט המקצועי ולתרבות הפנאי. במסגרת הפסטיבל יוקם מתחם לפעילות חווייתית לקהל הרחב.

א. מטרות הפסטיבל:
1. יצירת במה מרכזית בישראל לסרטים וליוצרים, בארץ ובעולם.
2. פעילות שנתית רצופה של הפסטיבל והפעילויות הנלוות ברחבי הארץ.
3. העלאת מודעות לענפי הספורט הרבים בקרב ציבור רחב ומגוון באמצעות סרטים, תערוכות צילום, פעילויות חווייתיות, הרצאות, מושבים וכנסים.
4. הזמנת יוצרים וסרטיהם, כמו גם הזמנת אורחים מיוחדים מהעולם אשר יכולים להעניק לאירוע ולנושאים השונים הד תקשורתי משמעותי בינלאומי.
5. הזמנת מקבלי החלטות ויצירת דיון ציבורי בנושאים בוערים בתרבות הספורט בישראל.
6. יצירת מפגש בין אנשי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה מול מפיקים ויוצרים מהארץ והעולם כדי לעודד שיתופי פעולה ביניהם להפקת סרטי ספורט בינלאומיים.
7. יצירת מאגר סרטים מתורגם של סרטי ספורט מכל העולם, לשימוש עיריות, איגודים, מרכזי ספורט, בתי ספר וכד'.
8. הקמת קרן לפיתוח והפקת סרטי ספורט.
9. השתתפות סרטי ספורט ישראלים בפסטיבלי סרטי ספורט בעולם.
10. הפצת הפסטיבל בקרב קהילות יהודיות בתפוצות.

ב. קווים מנחים:
- שותפים - נקבל כשותפים כל גורם שפעילותו תורמת לתרבות הספורט, גופים ממשלתיים רלוונטיים, קרנות, גורמים עירוניים וחברות מסחריות. לגורמים המסחריים יהיה מקום מכובד בהתאם להשקעתם, לפרסם ולהציג את המותג והמוצרים שלהם בצורה שתיראה בבירור לכל עין, אולם תוך מגבלות ולא במידה כזו שתפגע במהות הפסטיבל. לא נוכל לראות כשותפים גורמים אשר פעילותם גורמת נזק בריאותי וסביבתי.
- הלב - הליבה הקולנועית של הפסטיבל הינה הנחלת מודעות לספורט דרך תרבות ,עידוד יצירת סרטי ספורט ישראלים, הבאת סרטים מחו"ל ותרגומם, הזמנת אורחים מחו"ל למטרת העשרת תרבות הספורט בישראל.
- הפקת פעילויות חווייתיות לקהל הרחב להעלאת המודעות והכרת עולם הספורט על מגוון נושאיו וענפיו השונים.
- חושבים ירוק! - נשאף שכל שלבי העבודה בפסטיבל ייעשו בצורה סביבתית, חוסכת אנרגיה וממעטת בזיהום.


כתבו עלנו


מפעילויות sportfilm

Alt text